אודותי

אודותי בתור נטורופתית והכשרתי כמאמנת תזונה

 היי, אני אירית

אני נטורופתית מומחית Med. N.D, מטפלת בתזונה טבעית. אני מטפלת בשיטת טיפול ייחודית שפיתחתי – "צעדים קטנים לשינוי גדול" לירידה במשקל וטיפול טבעי בבעיות בריאות כמו : סכרת, שומנים, יתר לחץ דם, בעיות עיכול, עור, חולשה חיסונית, הפחתת לחץ ועוד. אני מאמנת תזונה ומומחית בדיקור אוזן (אוריקולותרפיה) לגמילה מהתמכרות לאוכל ומתוקים. בוגרת סדנאות ומתרגלת מדיטציית "מיינדפולנס" (MBSR ) ומשתמשת בכלים של תרפיית ACT. משלבת שיטות אימון שונות לשיפור אורח חיים והתזונה. מטפלת בקליניקה פרטית בגבעתיים למעלה מעשור.

 כמה פעמים שאלת את עצמך ???? 

 • איך אפשר לרדת במשקל בקלות בלי להרגיש בדיאטה כל החיים?
 • איך אפשר לשמור על התוצאה ולא לחזור להתחלה לאחר זמן קצר?
 • איך אפשר לשלב בתפריט "הדיאטטי" גם מזונות "אהובים"?
 • איך אפשר להיגמל מהתמכרות למתוקים? ולאכול מעט מתוק.
 • איך אפשר לשפר את בדיקות הדם מבלי לוותר יותר מידי ולסבול?
 • איך אפשר להפסיק צרבת או גזים בדרך טבעית?
 • איך אפשר להפחית סוכר או שומנים בדם ללא תרופות?
 • ועוד ועוד שאלות רבות אחרות.

תשובתי היא…כן, אפשר לעשות שינוי! אני מאמינה שבדרך נכונה שינוי אפשרי! אני הצלחתי וכך גם מטופלי במרפאתי.

thumbnail_New Doc 26

 הגישה הטיפולית שלי

 • אני מאמינה שכדי להיות בבריאות טובה ובמשקל תקין צריך לעשות שינוי בגישה לאוכל ולדיאטה. מניסיוני האישי ובמרפאתי, הקשבה למטופלי ולימוד מעמיק, אני מבינה את  הדינמיקה בתהליכי השינוי ואת הקושי לבצעם. כדי להצליח, אני מאמינה שלעשות שינוי זה אפשרי אך ורק אם נתרכז בדרך שמובילה לתוצאה הרצויה ולא רק בתוצאה עצמה. 
 • אני מאמינה בדרך ה"קאיזן היפנית" האומרת שאם נעשה את הדרך לשינוי לאט, בהדרגה, צעד אחר צעד, בצעדים קטנים ואפילו קטנטנים, נוכל להגיע בבטחה לשינויי המיוחל. בצעדים קטנים לא ניתן להיכשל!.
 • אני מאמינה  שדיאטה וטיפול בבעיית בריאות הן תהליך איטי של שינוי אורח חיים ומתוך כך פיתחתי את שיטת הטיפול הנטורופתית הייחודית שלי  "צעדים קטנים לשינוי גדול" . אני מאמינה שבצעדים רבים קטנים יוצרים את השינוי הגדול המוביל למטרה הגדולה: בריאות טובה, שיפור בדיקות הדם, משקל תקין ושמירה על ההישגים לתמיד!.
 • אני מאמינה שעבודתי במרפאה נטורופתית היא שליחות  לסייע לכם לרדת במשקל, לשפר את איכות חייכם, להיות בריאים יותר ולשפר את מצב רוחכם. לעזור לכם לפתח כלים ליישום יומיומי לחולל שינויים ארוכי טווח. בנוסף, לעזור לכם לשמש ראש חץ של שינוי בקרב סביבתכם הקרובה – המשפחה, הילדים וליצור מעגל רחב יותר של אנשים בריאים ומאושרים.

הידעת ????

 • שמחסור בשתייה גורם למחלות וגם מונע ממך ירידה במשקל?
 • שניתן לשפר כל מחלה עם שינוי תזונה והרגלי אכילה?
 • שמנגנון "רעב-שובע" אינו עובד אצלך וגורם לאכילה לא בריאה ומונע ירידה במשקל?
 • שתפריטים מיוחדים התלויים על המקרר מונעים ממך לחשוב ולהתחבר לצרכים האמתיים של הגוף ולרדת במשקל?
 • הידעת שניתן לרדת במשקל ללא ספירת קלוריות?
 • הידעת שהמונח "ארוחת צ'ופר שבועי" הרסני ועלול למנוע ירידה במשקל?
 • הידעת שפעילות גופנית מאומצת עלולה לעצור את הירידה במשקל?
 • שניתן לרדת במשקל גם בלי לעשות ספורט?
 • הידעת שישנם מזונות הגורמים לרעב ומונעים ממך לרדת במשקל?

ייחודה של שיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול"

שיטת הצעדים הקטנים לשם ירידה במשקל
שיטת הצעדים הקטנים לשם ירידה במשקל

 שיטת הטיפול הטבעית "צעדים קטנים לשינוי גדול" היא דרך קלה ונוחה המתבצעת צעד אחר צעד עד להשגת המטרה. שיטה זו מובילה לשינוי פנימי ותובנות חדשות. אנחנו לומדים לאכול מהראש ולא מהרגש, מתוך שליטה, מודעות והבנה של צרכי הגוף וללא ספירת קלוריות. שיטה זו משתלבת היטב באורח החיים והעבודה, כוללת גם מזונות "אהובים". המטרה, לפתח יכולת  להתמיד לקום מ"נפילות", לשמור על ההישגים הבריאותיים לאורך זמן ולמנוע חזרה של השמנה ובעיות בריאות. השינוי ובעקבותיו התוצאות מתחילים להראות תוך זמן קצר ביותר! קראו עוד על שיטת "צעדים קטנים לשינויי גדול"

 הקליניקה הנטורופתית שלי

clinic3אני מטפלת בקליניקה פרטית בגבעתיים למעלה מעשור. מרפאתי נמצאת בצמוד למרפאת בעלי ד"ר סדן מירון מומחה אף אוזן וגרון ואנחנו עובדים במרפאה המשלבת טיפול קונבנציונלי וטיפול נטורופתי. לקוחותי הם מבוגרים, נוער וילדים במסגרת אישית. אני מטפלת בבעיות משקל, גמילה מהתמכרויות לאוכל ומתוקים, טיפול במחלות כרוניות כמו סכרת, שומנים בדם, בלוטת תריס ועוד בשילוב אבחון רופאי אף אוזן גרון, רופאי משפחה וקרדיולוגים. אנחנו מאמינים בסינרגיה בין רפואה קונבנציונלית לרפואה נטורופתית טבעית ומשלימה לקבלת הטיפול השלם ולעיתים משלימים אחד את הטיפול של השני לטיפול משולב. קראו עוד על טיפול נטורופתי במרפאה

אם אתם כמוני מאמינים בדרך זו  זה הזמן לעשות צעד ראשון וליצור איתי קשר….יחד נלך בדרך חדשה נעימה ובטוחה ביותר!

הכשרתי הנטורופתית 

thumbnail_New Doc 25_1thumbnail_New Doc 25_3thumbnail_New Doc 25_2thumbnail_New Doc 25_4
 •  נטורופתית מומחית N.D מטפלת בתזונה טבעית – בוגרת ביה"ס לרפואה משלימה    מסלול 4 שנתי.  חברה באגודה לנטורופתיה ותזונה טבעית (מ.ח. 10527).
 •  מאמנת תזונה ודיאטה מהמרכז לתזונה נבונה ואימון, ביה"ס למאמני תזונה  NCS . 
 •  מומחית בדיקור אוזן (אוריקולותרפיה) מחברת הרופאים לאקופונקטורה של ההסתדרות הרפואית בישראל (MSAIMA) והאגודה הבינלאומית לרפואה אוריקולארית (IAAM). חברה  בארגון  אוריקולותרפיה בהסתדרות הרפואית הישראלית. 
 •  בוגרת הכשרה בשיטת "הראיון המוטיבציוני" ודיקור אוזן – פרוטוקול נאדא לגמילה מהתמכרויות מבית ספר "רידמן" לרפואה משלימה. 
 •  לומדת, מתרגלת מדיטציית קשב "מינדפולנס" מספר שנים ומשלבת בתהליך הטיפולי.

עוד קצת עלי…הסיפור שלי

 diet-conceptגם אני עשיתי שינוי! מתוך אמונה שאנחנו מה שאנחנו אוכלים… עשיתי שינוי בתזונה, בהרגלי אכילה, נגמלתי ממתוקים, עשיתי שינוי באורח החיים ולמדתי שיטות להפגת מתחים. בנוסף עשיתי גם שינוי מיקצועי.

לתחום הטיפול והנטורופתיה הגעתי כחלק מתהליך התפתחות אישי במסע חיי.

קודם שהתחלתי לעסוק בתחום הטיפול הנטורופתי  עסקתי בתחום שונה של "טיפול באנשים" – אני בוגרת טכניון חיפה בארכיטקטורה ובינוי ערים (Bsc)  ותואר שני בהצטיינות בחינוך ומדעי סביבה מאוניברסיטת ליברפול באנגליה (Med). הסקרנות, הלימוד, ההקשבה והטיפול באנשים ליוו אותי תמיד. כאדריכלית עסקתי בתכנון ובבניית "בית חיצוני" וסביבה עבור אנשים  (הבניין והדירה).  במקביל, במשך שנים ראיתי ונשמתי טיפול באנשים ורפואה דרך בעלי ד"ר סדן מירון – רופא מומחה בתחום אף אוזן וגרון. נחשפתי והבנתי את הקשר העמוק בין בניית "הבית הפנימי" והתזונה לבריאות נפשית ופיזית.

לפני כ-15 שנה עשיתי שינוי ובחרתי ללמוד נטורופתיה ולטפל באנשים . מאז אני עובדת, לומדת ומתפתחת בתחום. פתחתי מרפאה נטורופתית בצמוד למרפאתו של בעלי. החלפתי את "הטיפול" בבית ובדירה כאדריכלית, בטיפול ב"בית הפנימי" של הגוף – נפש כמטפלת נטורופתית. אני ובעלי משתפים פעולה במרפאה המשלבת טיפול קונבנציונלי ורפואה משלימה נטורופתית.

המילה "טיפול" מקבלת אצלי היום משמעות רחבה ועמוקה ומספקת יותר. הסינתזה בין עקרונות בניית הבית החיצוני כאדריכלית לבין בניית הבית הפנימי של הגוף – נפש כנטורופתית, איפשרו לי לפתח שיטת טיפול ייחודית משלי. הקשבה, רצון לטפל, ללמד ולעזור לבנות בצעדים קטנים, שלב אחרי שלב (לבנה ועוד לבנה) סביבה בריאה ונוחה ולגרום לאושר ושמחה סייעו לי לפתח שיטת טיפול  נטורופתית ייחודית  " צעדים קטנים לשינוי גדול".

בנוסף, הניסיון והיכולת האקדמית אותה פיתחתי במשך השנים תורמים רבות להשקפתי ההוליסטית המשלבת בין דיסציפלינות שונות כמו בין רפואה נטורופתית ורפואה קונבנציונלית, בין כלים  מסורתיים  ואלטרנטיבים לבין מחקרים מדעיים עכשויים ובין האדם לבין הסביבה בה הוא חי. אני נוהגת באופן קבוע להתעדכן במחקרים על רפואה נטורופתית המתפרסמים בספרות העולמית ובאינטרנט, שומעת הרצאות רבות ומיישמת את ההמלצות בטיפולים שלי.

עיתון גלובס -גיליון יום העצמאות, כתבה על השינוי וההתפתחות המקצועית שלי  "מחשבים מסלול מחדש: כך שינינו מסלול קריירה באמצע החיים"   01.05.2017

 זה הזמן ליצור איתי קשר בנייד 0507-394272  ויחד נתחיל צעד ראשון ….. 

רוצים לדעת עוד? קראו כאן על הטיפול הנטורופתי במרפאה 

רוצים לדעת עוד? קראו כאן על שילוב עם מומחה אף אוזן וגרון

אירית סדן נטורופתית ביוטיוב

אירית סדן | הוצאת פוקוס

סדר יום תזונתי חשוב לירידה במשקל – סלונה

 Google+  נכתב על ידי  " Irit Sadan "

 

Pin It