נטורופתיה לירידה במשקל

apple-15857_640

המילה "נטורופתיה" נגזרת מהמילה "Nature" – "טבע". נטורופתיה היא רפואה הוליסטית טבעית הרואה את האדם כמכלול של גוף-נפש ומתייחסת לכל הסימפטומים מהם סובל האדם כיציאה מהאיזון הטבעי שלו. נטורופתיה לירידה במשקל היא דרך טבעית המטפלת בכלים טבעיים והתנהגותיים בעודף המשקל ובנוסף עוסקת בלמידת אורח חיים בריא לשמירה על ההישגים הבריאותיים לטווח רחוק.

עקרונות נטורופתיה לירידה במשקל

על פי תפיסתה של הנטורופתיה גוף האדם חייב להיות מאוזן כדי להיות בריא ובמשקל תקין. כשאנחנו יוצאים מאיזון מסיבות שונות כמו: תזונה לא מתאימה, אורח חיים לא בריא, מתח ולחצים, חוסר פעילות גופנית ועוד מופיעים סימפטומים שונים המאותתים כי חייבים לעצור ולעשות תיקון.

עודף משקל הוא סימפטום נפוץ לחוסר איזון. אורח חיים לא מאוזן ולא בריא גורר עימו לעיתים לאורך זמן עודף שומנים וכולסטרול בדם, יתר לחץ דם, הפרעות שינה, דיכדוך, מחלות לב וכלי דם ועוד. נטורופתיה היא רפואה טבעית המסייעת לירידה במשקל וחזרה לאותו איזון שהופר, לרדת במשקל ולהתגבר על מחלות.

ירידה במשקל

הכלים של הנטורופתיה לירידה במשקל

הכלים של נטורופתיה  לירידה במשקל ולהסרת המכשולים שגרמו לגוף לצאת מאיזון הם : ניקוי רעלים מהגוף, הגברת שתיית מים, שיפור תזונה והרגלי אכילה, גמילה מהתמכרות לאוכל או מזון מסויים, שילוב תנועה ופעילות גופנית, למידת כלים הפגת מתחים, שילוב צמחי מרפא יעודיים, השלמת חוסרים תזונתיים  וכדומה. בנוסף, הטיפול הנטורופתי תפקידו גם לסייע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר.

טיפול נטורופתי לירידה במשקל במרפאתי בשיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול" הוא טיפול בדרך נוחה, הדרגתית, צעד אחר צעד, המותאם באופן אישי לכל מטופל. הצעדים הקטנים מבטיחים ירידה במשקל, שינוי קבוע ובטוח לאורך זמן. הטיפול כולל תשאול בריאותי מקיף ואיתור סימפטומים הדורשים איזון וטיפול, אימון לתזונה בריאה ושינוי הרגלי אכילה, שילוב תוספי תזונה וצמחי מרפא לפי הצורך, שילוב פעילות גופנית והפחתת מתחים, מעקב שבועי בעזרת "יומן אכילה" ודגש על פיתרון קשיים שעלו במשך השבוע, גמילה מהתמכרויות לאוכל, מתוקים, סוכר, פחמימות.

לסיכום, נטורופתיה לירידה במשקל היא שיטה טבעית המטפלת באדם כמכלול ושואפת להחזיר אותו לאיזון בכלים טבעיים שונים. בנוסף, נטורופתיה מלמדת אורח חיים והרגלי אכילה בריאים לשמירה על ההישגים הבריאותיים לתמיד..

עוד על שיטת הצעדים הנטורופתית לירידה במשקל

אירית סדן באתר סלונה