דיקור אוזן להרזיה והפחתת לחץ

מהו דיקור אוזן ?

דיקור  אוזן  הוא תחום ברפואה משלימה משמש כלי התומך בטיפול הטבעי בשיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול"לפי הרפואה המערבית דיקור אוזן מסייע בהפרשת אנדורפינים לדם העוזרים לרגיעה, משפרים מצב רוח ומרגיע כאב.

דיקור אוזן תומך ב:

על פי התפיסה הסינית הישנה ושיטתו של ד"ר נוג'יה הצרפתי (1957)

נמצאו באוזן נקודות פיסיות ורגשיות רבות היכולות להשפיע על הגוף ועל הנפש. הם מצאו שהאוזן מרושתת בנקודות דיקור רבות הקרויות "נקודות ריפוי". דיקור נקודות אלה על פי פרוטוקול מתאים למטופל משפיע על המוח להפריש חומרים שונים כמו אנדורפינים, הגורמים לתחושה טובה ואיזון. דיקור אוזן יעיל בכל שלב של תהליך הדיאטה. מתוקף היותו כלי טיפולי לא מילולי, הוא ניתן לשימוש  בכל שלבי הטיפול. הדיקור יעיל ויוצר מסגרת לטיפול. בהתחלה לחיזוק  המוטיבציה לשינוי, לניקוי רעלים מהגוף וכבד, גמילה מהתמכרות ובהמשך, בשלבים של תהליך השינוי – לחיזוק המוטיבציה וההתמדה ועד לתמיכה אחרי השינוי המיוחל. טיפול חוזר דיקור אוזן יוצר תחושה של יציבות  ואמינות כמו התפקיד שממלא ההרגל או ההתמכרות

לטיפול במחטים אין תופעות לוואי !! המחטים סטריליות וחד פעמיות ואינן פוגעות ברקמות האוזן. דיקור אוזן הוא חלק מהטיפול במרפאתי בשיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול" ומשולב ללא תשלום נוסף.

 

דיקור אוזן להרזיה וגמילה מהתמכרויות

ביצוע הדיקור בטיפול

הטיפול מתחלק לשניים, לרוב מתבצע ישר השלב השני:

  1. הכנסת מחטים במרפאה (לא תמיד!) : חיטוי האוזן באלכוהול והחדרת מחטים דקות  למשך 15-20 דקות. הוצאת המחטים.
  2. הכנסת "מיני- מחטים" לאוזן לשבוע לבית ליצירת גירוי קבוע להפרשת אנדורפינים. ניתן לעשות עם מיני מחטים אלה כל פעילות כולל רחצה ופעילות גופנית. במידה ויש כאב רצוי להוציאן – אל דאגה, הפעילות שלהן נמשכת!.
דיקור אוזן

הכשרתי בדיקור אוזן

למדתי דיקור אוזן לדיאטה בשיטה הסינית ובשיטה המערבית של ד"ר נוג'יה הצרפתי . אני בעלת תעודת מומחה ב "דיקור אוזן" מחברת רופאים לאקופונקטורה של ההסתדרות הרפואית בישראל (MSAIMA) והאגודה הבינלאומית לרפואה אוריקולארית (IAAM). אני חברה בארגון האוריקולותרפיה בהסתדרות הרפואית הישראלית. דיקור אוזן (אוריקולותרפיה) זכתה להכרה מלאה בשנת 1987 ע"י אירגון הבריאות העולמי. בישראל הוכרה האוריקולותרפיה ע"י ההסתדרות הרפואית בישראל (ISAMA ) בשנת 1984.  בשנת 1994 חברה ISAMA  ל"חברת הרופאים לרפואה אוריקולארית ואקופונקטורה" (MSAIMA ) והוכרה גם ע"י האגודה הבינלאומית לרפואה אוריקולארית (IAAM).

קצת היסטוריה של דיקור אוזן

בשנת 500 לפנה"ס הסינים ייחסו לנקודות רגישות באוזן יכולת ריפוי, תוך התייחסות לאוזן כמרכז אנרגטי כללי המאחד את כל המרידיאנים בגוף. תיעוד ראשון לדיקור באוזן הופיע בספר ההדרכה לדיקור שחובר ע"י קיסר יווני , בסביבות 2500 שנים לפני הספירה. בשנים לאחר מכן נמצא במצרים, יוון, רומא ופרס העתיקה תיעוד רב נוסף ליכולת האוזן לשכך כאב וטפל בבעיות בריאות. אבי הרפואה היפוקראטס (357-460 לפנה"ס) נהג לרפא תחלויים בעזרת טיפול באוזן. האגדה מספרת ששודדי ים נהגו לחתוך את תנוך האוזן על מנת לשפר את הראיה והחושים. בשנת 1957 ד"ר פול נוג'ה (Paul Nogier  ) מיסד ותיעד את השיטה בעיניים מערביות. הוא יצר  "מפת האוזן" שהיא מיפוי הגוף בנקודות לחץ באוזן. טכניקה זו עומדת בפני עצמה, נלמדת ברחבי העולם בתחומי רפואה, פסיכיאטריה, פיזיותרפיה ועוד.

אם החלטת לעשות שינוי, לרדת במשקל, להרגיש ולהראות יותר טוב

 זה הזמן ליצור איתי קשר ויחד נתחיל צעד ראשון  בנייד או במייל….. 

רוצים לדעת עוד? קראו כאן אודות

יוטיוב אירית סדן נטורופתית

מאמר באתר בי"ס רידמן לרפואה משלימה גמילה מהתמכרות לאוכל והתנהגות תלותית