שילוב תוספי תזונה

תוספי תזונה להשלמת חוסרים תזונתיים ותמיכה בגוף

מהם תוספי תזונה?

תוספי תזונה הינם חומרים טבעיים המעניקים לגוף שלנו את הסיכוי לבצע את תפקידיו בצורה טובה יותר, להתגבר על מחלות ולהיות בריא יותר וכן מסייעים בתהליך ירידה במשקל. ישנה גישה הגורסת שהסיבה לעלייה במשקל ואכילה ללא שליטה קשורה במחסור של ויטמינים ומינרלים שהגוף מנסה להחזיר לעצמו דרך האוכל. כל זמן שהמחסור לא יתמלא נמשיך לאכול ולאכול כי הגוף צריך למשל: אבץ, מגנזיום, ברזל וכדומה. השלמת המחסור בעזרת ויטמינים ומינרלים ספציפיים ומותאמים תפסיק את הכמיהה לאוכל.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

מהו תפקידם של תוספי תזונה?

  • תוספי תזונה להשלמה לתזונה הרגילה-  כדי שהגוף יקבל יום יום את כל קבוצות המזון ויהיה מאוזן ובריא.
  • תוספי תזונה לדיאטה- לפעמים כדאי להוסיף תוספי תזונה להורדת רמת הסוכר בדם והפחתת רעב או תוספי תזונה להרגעה ולמניעת אכילה מתוך לחץ או מתח.
  • תוסף תזונה לעיכול וספיגת מזון יעילה יותר מהתזונה  פרוביוטיקה לשיקום רירית המעיים, אנזימי עיכול מייעלים את יכול הגוף לספוג מרכיבי מזון שאנו אוכלים, מולטיויטמין משפר חילוף חומרים ועודף משקל.
  • תוספי תזונה לניקוי הגוף מרעלים תוספי תזונה מסננים גורמים מזיקים מהגוף. כלורופיל למשל מנקה את מערכת הדם, השתן , הכבד, הכליות.
  • תוסף תזונה לתמיכה ואיזון פעילות הורמונלית  מולטיויטמין עשיר או צמחים מזינים את הבלוטות ההורמונליות
  • תוספי תזונה לתמיכה במערכות הגוף ושיפור תיפקודן  מערכת עיכול חזקה חשובה לבריאות, לירידה במשקל, למערכת חיסון חזקה.
  • תוספי תזונה לתמיכה בתהליך ירידה במשקל על ידי איזון רמת הסוכר בדם , מתח מונע ירידה במשקל- תוסף צמחים להרגעה יפחית המתח ויגביר הירידה במשקל. תשוקה למתוק מעידה על מחסור בויטמיני B  שמומלץ לקחת בתוסף, אבץ וסלניום ישמרו על חילוף חומרים תקין ושריפת קלוריות ועוד.
  • תוספי תזונה לחיזוק מערכת החיסון  ניתן לקחת אבץ למשל הידוע כחסר לאנשים עם מערכת חיסון חלשה. לשיפור תפקוד המערכת החיסונית בנוסף להפחתת סוכר ופחמימות פשוטות המתחרות על אתרי ספיגה עם ויטמין   C יש ליטול ויטמין זה במינון מוגבר ולאורך זמן.
  • תוסף תזונה לתמיכה בטיפול במחלות שונות  סכרת, שומנים בדם, בעיות מיפרקים וכ'ׂ
  • תוספי תזונה לשמירה על הבריאות הנפשית  עייפות, חוסר ריכוז וכדומה. מדדים שלא רואים בבדיקות דם.

השפעת השימוש בתוספי תזונה למצבי בריאות שונים ושל תוספי תזונה לדיאטה אינה מיידית. השפעתם מצטברת ולעיתים לוקחת כ-20 יום עד שתוספי התזונה יגיעו למירב ההשפעה. דוגמא:  העלאה או הורדת ערכים בדם לנורמה תיקח גם 2-3  חודשים (כולסטרול, B12 ) בשילוב עם שיפור תזונה, שינוי הרגלי תזונה, הפחתת מתחים והגברת פעילות גופנית. סוגי תוסף תזונה המשפיעים ומשפרים מהר יותר כך למשל : אבץ בזמן מחלה, ויטמין  C ועוד.

 אם החלטת לעשות שינוי, לחיות באורח חיים בריא ותזונה נכונה, לרדת במשקל ולהראות יותר טוב, זה הזמן ליצור איתי קשר ויחד נתחיל צעד ראשון ….. 

 Google+  נכתב על ידי  " Irit Sadan "