אימון אישי, ליווי והכוונה

הרזיה ללא דיאטה – שילוב אימון אישי, ליווי והכוונה בשיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול"

שינוי באורח חיים במטרה להשיג יעדים שאנחנו מציבים לעצמנו כמו : הרזיה ללא דיאטה, שיפור הבריאות, המראה וההרגשה, שיפור מצב הרוח ואיכות החיים, הוא בעצם החלטה להשקיע בנכס הכי חשוב שלנו – אנחנו עצמנו… אנחנו נכשלים ברב הדיאטות מאחר והמטרה היא תמיד קצרת מועד – להשיל מספר קילוגרמים וכמה שיותר מהר. דיאטות אינן מאפשרות הרזיה ללא דיאטה באופן טבעי ושמירה על ההישגים הבריאותיים לאורך זמן מאחר ואינן נעשות תוך כדי תהליך ולמידה של איך לאכול, כמה לאכול, מתי לאכול. כל אלו מתוך הקשבה לגוף, שילוב פעילות גופנית (גם הליכה מתונה) והפחתת מתחים, התנהלות ביציאה מהשיגרה בחגים, בנופש, בנסיעה לחו"ל, בחתונות וכדומה… התנהלות במצבי נסיגה או משבר… ועוד.

אחד הכלים בשיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול" במרפאתי בתהליך הרזיה ללא דיאטה וטיפול בבעיות בריאות הוא אימון אישי, ליווי והכוונה. לא עוד דיאטה שאחריה השמנה נוספת וחזרה להתחלה. לא כישלון נוסף! לא תפריטים ועוד תפריטים ועוד תפריטים שהצלחנו להתמיד בהם יומיים…שבוע…חודשיים. אלא, אימוץ הרגלי אכילה וחיים חדשים צעד אחר צעד ושינוי התנהגויות יום יומיות הקשורות לאוכל, אכילה, קניות, תחושות רעב/שובע, פעילות גופנית ומודעות. שינוי הרגלי חשיבה ורגש פנימיים. תהליך של פיתוח מודעות עצמית המאפשר הרזיה ללא דיאטה כאורח חיים.

הרזיה ללא דיאטה - אימון וליווי אישי


*האימון הקו-אקטיבי המאפשר הרזיה ללא דיאטה, השגת ירידה במשקל, אורח חיים בריא ותזונה נכונה -  כלי לאימון הוליסטי לבריאות המאפשר הרזיה ללא דיאטה כאורח חיים בטווח הארוך הכולל את ההתנהלות התזונתית ואורח חיו של המתאמן. אימון זה  מאפשר לו לבחור להתאמן ולקדם כל תחום שירצה. בדרך כלל הבחירה קשורה לתסמינים בגללם הגיע לטיפול. שינוי אחד לטובה  גורר אחריו  שינויים נוספים לטובה הקשורים ברזיה ללא דיאטה, בריאות ואורח החיים . המתאמן מזהה, תוך זמן קצר, שינוי משמעותי בכל מרכיבי ההתנהלות התזונתית שלו, לעיתים בכל תחומי חייו ובמקביל ירידה במשקל ושיפור הבריאות. התהליך הוא פרטני ומותאם לצרכים ולתועלות של כל מטופל, על פי השינוי שהוא רוצה לחולל באורח חייו ובריאותו.

*תהליך האימון להשגת ירידה במשקל, הרזיה ללא דיאטה, אורח חיים בריא ותזונה נכונה מתחיל בשינוי אחד בלבד (למשל: לשתות יותר מים),  הבנת השינוי (חשיבות המים לבריאות ולירידה במשקל), למידה של יתרונותיו של השינוי (מים גורמים לתחושת שובע) והבנת משמעות השגת השינוי לבריאות טובה יותר. לאחר התחלת ביצוע השינוי, בקרה במרפאה על ביצוע המטרה הבודדת . לאחר שמטרה זו תושג, תבוא מטרה חדשה. לאחריה מטרה אחת נוספת ובסופו של תהליך תושג המטרה הגדולה של הרזיה ללא דיאטה ובריאות טובה יותר.

בעזרת תהליך האימון המאפשר הרזיה ללא דיאטה ,ירידה במשקל, אורח חיים בריא ותזונה נכונה נלמד :

 • ללמוד על בעיית הבריאות שלכם ומהי התזונה המתאימה לריפוי ומניעה
 • ללמוד מהי תזונה נכונה ובריאה
 • לשפר את איכות המוצרים בעגלת הקניות ולמנוע הוצאות מיותרות
 • ללמוד לבשל בריא יותר
 • להגיע למשקל מתאים ולשמור עליו
 • לשפר את בדיקות הדם ולחץ הדם למצב נורמאלי
 • להתחיל ולהתמיד בתנועה (פעילות גופנית מתונה)
 • להקל על כאב
 • לישון שינה רגועה
 • להרגיש חיוניים ומלאי אנרגיה
 • להיות פחות בלחץ
 • ועוד

*הפגישות מתקיימות אחת לשבוע בתחילת התהליך ובהמשך על פי בחירת המטופל. מומלץ להתמיד בתהליך עד להשגת משקל המטרה והשינוי בהתנהלות התזונתית ואורח החיים – לפחות 3 חודשים ללא הפסקות. זהו הזמן שלוקח לגוף להטמיע את ההרגלים חדשים שיאפשרו שמירה על המשקל החדש.

 אם החלטת לעשות שינוי המאפשר הרזיה ללא דיאטה, אורח חיים בריא ותזונה נכונה ולהראות יותר טוב, זה הזמן ליצור איתי קשר ויחד נתחיל צעד ראשון …..