מטופלים שואלים?

 

שאלה: בעקבות מה נולדה שיטת הטיפול במרפאה “צעדים קטנים לשינוי גדול” לירידה במשקל ושיפור הבריאות? לחצו לפרטים

תשובה : פיתחתי שיטה זו ירידה במשקל מתוך התנסות, לימוד וקריאה מעמיקה והבנה למה דיאטות נכשלות ומה ניתן לעשות כי להצליח. אני מאמינה שדיאטה כוללת  שינוי אורח חיים ולימוד המנגנונים הפועלים בגוף בזמן תהליכי שינוי כמו התמודדות עם התנגדויות לשינוי והתמכרויות פיזיות ורגשיות. פיתחתי כלים התומכים בהסתגלות לשינוי  והתמדה לאורך זמן במטרה להצליח בתהליך ולשמור על ההישגים הבריאותיים. דיאטה היא תהליך שלוקח זמן ומורכב מלמידה, הטמעה ויישום כלים חדשים. הדרך חייבת להיות  קלה ונוחה לירידה במשקל מבלי לסבול ומבלי לחזור למשקל הקודם  בסיומה של כל דיאטה או לנטוש באמצע הדרך.

שאלה: למה צעדים קטנים? לחצו לפרטים

תשובה: שיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” לירידה במשקל ושיפור הבריאות מושפעת מ”דרך הקאיזן” – אסטרטגיה יפנית שמקורה בארצות הברית (1940) להשגת הצלחה מתמשכת בצעדים קטנים. יש להכיר בכך שדיאטה ושיפור הבריאות מחייבות שינוי! .שיטה זו מעניקה לנו זמן להסתגל ולמצוא אחיזת רגל בטוחה בדרך החדשה שלנו . השיטה מבוססת על עקרון הצבת יעדים קטנים בכדי לעקוף את מנגנון ההישרדות של המוח המתוכנת להתנגדות לשינוי. שינויים קטנים, בחירה בשיפור קטן ומצטבר אחד בכל יום , יום אחר יום, יביאו להשגת המטרה הגדולה של ירידה במשקל ושיפור הבריאות ושמירה עליהם לאורך זמן. “בחירה בנתיב העושה את דרכו במעלה ההר במתינות כה רבה , עד שאתה בקושי מרגיש שאתה מטפס. הוא נעים להליכה ורך למדרך רגל, וכל מה שנדרש זה להציב רגל לפני רגל ולפסוע…”. (קאיזן – “צעד קטן לשינוי גדול”, ד”ר רוברט מאורר).

שאלה: למה דיאטת כסאח לא טובה? לחצו לפרטים

תשובה: כדאי לזכור !! שיפור הבריאות והפחתת משקל הם תהליך ולא “מבצע” זריז. כדאי מאוד לאמץ את ההרגלים הבריאים לחיים, גם במחיר ירידה מתונה ואיטית יותר במשקל. לגוף לוקח זמן להטמיע שינוי. “דיאטות כסאח” או הפחתה פתאומית של מזונות מזיקים שאנו רגילים להם בתפריט היומי גורמים לנו לתחושת פחד משינוי וחסר המקשה עלינו להמשיך. שינויים פתאומיים גורמים לנו להישבר ולחזור למקום הנוחות שלנו- הרגלים ישנים הגורמים לנו בעיות בריאות ועודף משקל.

שאלה: מהם שלבי הטיפול במרפאה לירידה במשקל ושיפור בעיות בריאות שונות? לחצו לפרטים

תשובה: הטיפול לירידה במשקל ושיפור בעיות בריאות במרפאה הוא טיפול נטורופתי טבעי בשיטת הצעדים הקטנים הכולל  מספר שלבים.

פגישה ראשונה כוללת תשאול מקיף בעזרת שאלון ובדיקות דם לאבחון הגורמים לתסמינים מהם אתם סובלים. במידת הצורך השלמת בדיקות דם. שיחה והסבר על שלבי הטיפול הנטורופתי הטבעי שיטת הצעדים ותאום ציפיות. הכנת הגוף לשינוי – ניקוי כבד ושפעול מיצי מרה.

בהמשך בשלבים: הגברת שתייה מתאימה מצב הבריאותי והרגלי שתייה  חדשים , טיפול וחיזוק מערכת העיכול, הסבר והדרכה לשינויים  בתפריט לתזונה מתאימה והרגלי תזונה בריאים, התאמת תוספי תזונה וצמחי מרפא לתמיכה והשלמת חסרים תזונתיים, הפגת מתחים הפוגעים בבריאות ובירידה במשקל, מעקב ובקרה על יישום השנויים לאורך זמן. מומלץ לתמוך בתהליך השינוי בעזרת דיקור אוזן, פרחי באך, צמחי מרפא ועוד- ע”פ הצורך. 

הפגישות מתקיימות אחת לשבוע בתחילת הטיפול ובהמשך על פי בחירת המטופל. מומלץ להתמיד בתהליך לפחות 3 חודשים ללא הפסקות. זהו הזמן שלוקח לגוף להטמיע את ההרגלים חדשים שיאפשרו שמירה על המשקל החדש.

שאלה: מתי מתחילים לראות שיפור בבדיקות הדם? לחצו לפרטים

תשובה: השיפור בבריאות מתחיל מיד לאחר המיפגש הראשון עם יישום ההנחיות הראשונות עם הירידה של 10% מהמשקל נראה  שיפור משמעותי ביותר בבדיקות הדם, לעיתים בדיקות הדם חוזרות לנורמה. בשלב זה,  ניתן בתאום עם הרופא הקונבנציונלי להימנע מנטילת תרופות, להתחיל להפחית בהדרגה מינון תרופות או תדירות נטילתן. בכל מקרה, אין להפסיק תרופות ללא אישור ובתאום עם הרופא המטפל.

שאלה: למה עוזר דיקור אוזן בדיאטה ושינוי אורח החיים? לחצו לפרטים

תשובה: דיקור אוזן תומך בדיאטה ומקל על תהליך השינוי. לא חייבים לעשות דיקור אוזן בתהליך אבל מומלץ. האוזן מרושתת בנקודות דיקור רבות הנקראות “נקודות ריפוי”. דיקור בנקודות אלה  משפיע על המוח להפריש בעקר אנדורפינים  התורמים להרגעה, הרגשה טובה, לשיכוך כאב  ואיזון רעב-שובע.  קיים פרוטוקול דיקור (NADA) שנחקר רבות ותומך בגמילה מהתמכרויות, החל בסמים ועד התמכרות לאוכל, פחמימות, שוקולד וכדומה.  דיקור אוזן – האוריקולותרפיה זכתה להכרה מלאה בשנת 1987 ע”י ארגון הבריאות העולמי. בישראל הוכרה האוריקולותרפיה ע”י ההסתדרות הרפואית בישראל (ISAMA  ) בשנת 1984.  בשנת 1994 חברה ISAMA  ל”חברת הרופאים לרפואה אוריקולארית ואקופונקטורה” (MSAIMA ) והוכרה גם ע”י האגודה הבינלאומית לרפואה אוריקולארית (IAAM).

שאלה: האם חייבים לשלב ספורט לשריפת שומנים וירידה במשקל? לחצו לפרטים

תשובה: בדיאטה לא שורפים קלוריות, אלא לא מאחסנים עודפים.  ניתן לרדת במשקל בשיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” ללא פעילות גופנית או עם פעילות גופנית מתונה כמו הליכה מתונה 3-4 פעמים בשבוע במשך חצי שעה. פעילות גופנית חשובה לשיפור הבריאות ואורח חיים בריא כחלק מהשינוי והשמירה על ההישגים הבריאותיים והירידה במשקל לאורך זמן.

שאלה: מדוע לפעמים המשקל נעצר למרות ששמרתי מאוד על הדיאטה? לחצו לפרטים

תשובה: אחת הסיבות לכך יכולה להיות שירידה במשקל, בעיקר אם הייתה מהירה מידיי, יכולה להיות מתורגמת ע”י הגוף כמצב מצוקה ורעב. הגוף מפתח מנגנוני הגנה ששומרים על רקמת השומן לשעת צרה וקצב חילוף החומרים יורד. מה לעשות? להתאזר בסבלנות! ברגע שהגוף יקלוט שאנו מספקים לו את כל הצרכים התזונתיים, תהליך הירידה במשקל ימשיך.  סיבות אחרות יכולות להיות: 1. צבירת נוזלים שמתרחשת למשל לפני המחזור. 2. צבירת נוזלים בגלל מזון מלוח מידי 3. לא שמרתם כפי שנדמה לכם..”שכחנו”את המסעדה בשבת.

שאלה: סובל/ת מעצירות. כיצד שיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” יכולה לעזור לי? לחצו לפרטים

תשובה: עצירות היא מצב מזיק בגוף העלול לגרום לרעילות – צואה “נחה” במעי הגס יוצרת ריקבון וספיגה חוזרת של רעלים ונוזלים מהמעי למחזור הדם ולכבד. רעלים אלה מרעילים  וגורמים לתסמינים רבים בנוסף לאי הנוחות: פצעונים, גזים וריח רע מהפה, מצב דלקתי כללי, מניעת ירידה במשקל ועוד.  שיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” מטפלת בכל הגורמים שאפשרו מצב זה והוציאו את הגוף מאיזון כולל: תזונה לא מתאימה עם מעט סיבים תזונתיים, חוסר שתייה, חוסר פעילות גופנית, סטרס ועוד. הטיפול יכלול הגברת שתייה של מים ותה צמחים (כלורופיל ותה ירוק), להפחית קפה ותה רגיל, שינוי תזונה והרגלי אכילה- הימנעות ממזונות המעודדים עצירות  והוספה לתפריט מזונות המסייעים לגוף להוציא את הפסולת באופן תקין וטבעי. (מזונות מעובדים ומוכנים המכילים סוכר ו/או שומנים מהחי כגון: ממתקים, שוקולד, עוגות, לחם לבן, אורז לבן).

שאלה: סובל/ת משומנים גבוהים בדם וכולסטרול. כיצד שיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” יכולה לעזור לי? לחצו לפרטים

תשובה: עודף שומנים בדם הוא מצב העלול להוביל לבעיות לב וכלי דם. הגורמים העיקריים לעודף שומנים בדם הם:  תזונה לקויה, ספיגה לקויה וצורך בשיקום פלורת המעיים לשיפור העיכול, עודף משקל , סכרת, תת- פעילות בלוטת התריס, מתח נפשי, היעדר פעילות גופנית מספקת, עישון (מוריד HDL) שתיית אלכוהול (מעלה טריגליצרידים) וקפאין, צריכה מוגזמת  וגלולות (עליה באסטרוגן מעלה שומנים בדם). שיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” מסייעת להפחית שומנים בדם בעזרת  שינוי בתזונה ואורח החיים הכולל: שינוי התזונה,  נטילת תוספי תזונה ייעודיים ואימוץ הרגלי חיים ואכילה נכונים. מומלץ להגיע למשקל גוף רצוי או להפחית לפחות 10-15% ממשקל הגוף ההתחלתי בעזרת דיאטה מתונה ומתאימה, להוסיף פעילות גופנית, גם מתונה, באופן סדיר, להפחית מתחים ולהימנע מעישון ושתיית אלכוהול . תזונה המכוונת להורדת רמת שומנים בדם עשויה להוריד את הכולסטרול בין 15% ל-28% ואת הטריגליצרידים לנורמה, למנוע את הצורך בטיפול תרופתי או לפחות להביא לשימוש במינון נמוך של תרופות.

שאלה: אני מכור/ה למתוקים, פחמימות ושוקולד. כיצד שיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” יכולה לעזור לי? לחצו לפרטים

תשובה: אם את/ה סובל/ת מעודף משקל ולא מצליח/ה בדיאטה בגלל תשוקה כרונית ואכילה ללא שליטה של אחד או יותר מהמזונות הבאים: פחמימות, סוכר, ממתקים, שוקולד, מוצרים מקמח לבן ,שתיה קלה, קפה, קוקה קולה, חטיפים, מלוחים, מזון מעובד ושמן ועוד את/ה מכור/ה למזון וזקוק/ה לגמילה.  גמילה מהתמכרות למזון מסייעת לשליטה באכילה ולירידה במשקל, לשיפור הבריאות ושמירה על ההישגים לטווח ארוך. הדיאטה הנטורופתית בשיטת “צעדים קטנים לשינוי גדול” במרפאה כוללת גמילה מהתמכרות למזון ולהרגלים מזיקים ומשלבת את שיטת הראיון המוטיבציוני” ודיקור אוזן לגמילה מהתמכרויות.

אם החלטת לעשות שינוי, לחיות באורח חיים בריא ותזונה נכונה, לרדת במשקל ולהראות יותר טוב, זה הזמן ליצור איתי קשר ויחד נתחיל צעד ראשון ….. 

 מטופלים שואלים ונענים