צמחי מרפא להרגעה

שילוב בטיפול בשיטת הצעדים הקטנים

במרפאתי, בשיטת הטיפול "צעדים קטנים לשינוי גדול" לעיתים יש צורך בכלים נוספים להקלה על התהליך ולמניעת אכילה מתוך מתח, לחץ או חרדה.  אני ממליצה על שילוב צמחי מרפא להרגעה בכדור- כתוסף תזונה או חליטות תה קמומיל למשל, לשדרוג הטיפול. ידוע ממחקרים כי צמחי מרפא להרגעה משפיעים על כל מערכות הגוף. ההשפעה מוכחת של צמחי מרפא להרגעה תומכת בתהליך השינוי וירידה במשקל. לעיתים הפחתת כמויות גדולות של מזון ובעקר "לא בריא" יוצרת חסך זמני הגורם למתח או אי שקט.

צמחי מרפא להרגעה

קמומיל או פסיפלורה בחליטה. שותים מספר כוסות תה כל יום לשיפור ההרגשה.

צמחי מרפא לתמיכה בירידה במשקל

 • מתח ולחץ פוגעים בתהליך הירידה במשקל, לעיתים גורמים לאכילת יתר כדי להירגע. מומלץ לשתות בכל יום מספר כוסות של   צמחי מרפא להרגעה – חליטת תה צמחים : קמומיל, מליסה או פסיפלורה להרגעה.
 • כורכום בנוזל או כדור או תבלין
 •  חרדל – מסייע לירידה במשקל בהיותו מגביר חלוף חומרים. לירידה במשקל יש לאכול באופן קבוע 1/4 כפית חרדל בסלט בשעות הערב. אופן השימוש: ניתן להוסיפם לסלט, חמוצים, יוגורט וגבינות.
 • תה ירוק בתיון או חליטה - 2-3 כוסות תה ירוק ביום גורמות לשריפת 200 קלוריות במנוחה.

צמחי מרפא לחיזוק מערכת החיסון

 • מערכת החיסון נחלשת בגלל מתחים, לחצים ואורח חיים לא בריא. מומלץ להשתמש בצמחי מרפא להרגעה והפחתת מתחים –  תערובת תה קמומיל, מליסה או פסיפלורה להרגעה.
 • אכיניצאה בנוזל – מסייע בחיזוק מערכת החיסון. מיצי שלושת הזנים הפופולרים של צמח האכינציאה, מהווה שילוב רב עוצמה. שילוב ייחודי זה פועל על מערכת החיסון ומסייע בהגנת הגוף מפני חיידקים, נגיפים, פטריות וגידולים סרטניים. מיצוי זה משמש גם כטיפול משלים או חליפי לטיפול אנטיביוטי.
 • ציפורני חתול בכפסולות – אנטי-ויראלי, אנטי דלקתי, אנטי אוקסידנט עוצמתי, מבטל את פעולת החמצון על רקמות בגוף, נלחם ומשמיד חיידקים,  בקטריות, מיקרובים, מחזק ומאזן מערכות בגוף, מחזק את מערכת החיסון. לוקחים למניעה ובמצב אקוטי מגבירים.
 • שום בכפסולות או טבעי – אנטי פטרייתי, מוריד חום, פועל כ"אנטיביוטיקה" טבעית, נגד בקטריות וחיידקים מחזק, עוזר להסתגל לשינויים, משפר איכות החיים והרגשה הכללית, מסייע להחלים ממחלה, לעבור טיפולים קשים ולהשתחרר ממצבי לחץ, אנטי ויראלי, מכייח, מוציא ליחה מחטא, נוגד גזים, משפיע על מערכת עיכול, מסייע לעור לפנות רעלים ומגביר הזעה, מסייע להורדת לחץ הדם.
 •  אסטראגולוס בכפסולות - מחזק את מערכת החיסון, מסייע להחלים ממחלה, אנטי ויראלי, מחזק את פעילויות הגוף (בעיקר מערכת חיסונית), מסיע להורדת לחץ הדם, אנטי אלרגי.
 •  עלי זית תיון או חליטה - מחזק את מערכת החיסון, אנטי אוקסידנט חזק, אנטי בקטריאלי, אנטי חיידקי אנטי פטרייתי, אנטי ויראלי, מסייע להורדת לחץ הדם, מרחיב כלי דם ומוריד לחץ דם.

שום - צמחי מרפא להרגעה וחיזוק מערכת החיסון

צמחי מרפא להרגעה והורדת רמת הסוכר בדם

 • אחד הגורמים לסכרת הוא מתח ולחץ הגורמים לעליית הקורטיזול בדם  ובעקבות כך עליית סוכר. חשוב להשתמש בצמחי מרפא להרגעה ולהורדת סוכר. תה קמומיל, מליסה או פסיפלורה להרגעה ישפרו את ההרגשה.
 • ג'ימנמה בכדור או עלים - בתיון או קפסולות. צמח מרפא הודי התורם לייצור מוגבר של תאי בטא המפרישים אינסולין ומשפר את ספיגת הסוכר בתאים. זהו הצמח המשמעותי ביותר לטיפול בסוכרת. לצמח פעילות היפוגליקמית (מפחיתת סוכר) מובהקת. הוא מסייע לאיזון רמות ההמוגלובין המסוכרר (HbA1C). לצמח השפעה על הפחתת התיאבון והוא מפחית את הכמיהה למתוק. כמוכן נודעת תרומתו להורדת רמות כולסטרול ולהמרצת פעולת הלבלב לייצור אינסולין.
 •  קינמון תבלין ללא חומרי שימור - מחקרים הראו כי צריכת כפית של קינמון ליום מורידה בכ- 20% את רמת הסוכר והכולסטרול בדם אצל חולי סכרת מסוג II, מונע בחילות, מונע הצטברות גזים במערכת העיכול, מוריד שלשולים, פעיל כנגד חוסר תיאבון, פעיל נגד קלקולי קיבה שמלויים בגזים וגם בבחילות, מוריד כאבי בטן, קיבה ומעיים שמלווים בקור וחולשה, מונע בחילות והקאות, פעיל כחומר אנטי-בקטריאלי ואנטי-פטריתי.
 • חילבה בכדור או תבלין - החילבה הוא צמח מרפא המוכר כתבלין. הצמח מסייע בהפחתת רמות הסוכר בדם, בהעלאת הרגישות לאינסולין וכן בהפחתת רמות הכולסטרול והטריגליצרידים בדם.  שימושים עיקריים: ויסות רמות הסוכר בדם בחולי סוכרת, איזון רמות כולסטרול וטריגליצרידים גבוהות והגברת ייצור חלב אם בנשים מניקות.
 • תה קמומיל, מליסה או פסיפלורה להרגעה

קינמון - צמחי מרפא להרכעה והורדת סוכר בדם

החלטת לעשות שינוי, לחיות באורח חיים בריא ותזונה נכונה, להיעזר בצמחי מרפא להרגעה, לרדת במשקל ולהראות יותר טוב, זה הזמן ליצור איתי קשר ויחד נתחיל צעד ראשון …..