מהו ייעוץ וטיפול נטורופתי?

תזונה נכונה לאחר לידה

לא פעם אני נשאלת מהו ייעוץ וטיפול נטורופתי ? מדוע צריך ייעוץ וטיפול נטורופתי? מה ההבדל בין ייעוץ וטיפול נטורופתי לבין טיפול ברפואה קונבנציונאלית?. התשובה לשאלות אלו היא פשוטה: "למה לחכות לבדיקות דם לא תקינות או לתסמיני מחלה כדי להתחיל לטפל בעצמך ולא לטפל בגורמי המחלה, לשפר את אורח החיים והבריאות עכשיו בדרך טבעית מבעוד מועד?".

מהו ייעוץ וטיפול נטורופתי?

נטורופתיה היא שיטה רפואית המדגישה את השמירה על הבריאות ומניעת מחלות. הנטורופתיה מאמינה שמחלה מאותתת על יציאת הגוף מאיזון. מטרתה הראשונית היא רפואה מונעת בעזרת שיפור תזונה ואורח החיים והחזרת הגוף לאיזון באמצעים טבעיים על מנת למנוע מחלות. לכן, למעשה כל אדם זקוק לייעוץ נטורופתי. הנטורופתיה מאמינה באפשרות של ריפויי ספונטאני (הכוח המרפא של הטבע) הקיים באדם לדוגמא : המערכת האחראית על ריפוי פצעים והגלדתם, מערכת חיסון התוקפת וירוסים שונים וריפוי ספונטאני ממחלות ובעיות בריאות רבות אחרות. הנטורופתיה מבקשת לזהות את הגורמים למחלה ואילו גורמים עלולים לעכב את תהליכי הריפוי העצמי של הגוף. מטרתה לתת מענה טיפולי טבעי שיעזור לסילוק אותם הגורמים ולעודד את מערכת הריפוי העצמית לעשות את עבודתה. נטורופתים משתמשים במגוון כלים טיפוליים: תזונה, צמחי מרפא, דיקור, ייעוץ ושינויי אורח חיים, מדיטציה, נשימות, תוספי תזונה ועוד. איך לאכול פחות ביקור ראשון טיפוסי אצל נטורופת או נטורופתית אורך כשעה. המטרה ללמוד כמה שיותר אודות החולה, מצבו הבריאותי, להתרשם מבדיקת הדם, אורח החיים, התזונה, פעילות גופנית, מצבו הנפשי – מתח, לחץ, חרדה והיבטים אחרים של אורח החיים שלו. יעוץ וטיפול נטורופתי מותאמים אישית לבעיה, לגיל ולמצב הבריאותי של המטופל. תוכנית טיפול נטורופתי לוקחת בחשבון את ההיסטוריה הרפואית והתרופות הקונבנציונליות הנלקחות ע"י המטופל ולכן מתאימה גם לנוטלי תרופות. הנטורופתיה מסייעת במצבים בריאותיים רבים מאוד על ידי שימוש בשיטות טבעיות ומכוונת למבוגרים, ילדים ותינוקות. אם קיימת לכם או במשפחתכם נטייה למחלה  כמו : אלרגיה, מעי רגיז, צרבת, סכרת, כולסטרול, טריגליצרידים, קנדידה, יתר לחץ דם או כל מחלה אחרת, ניתן על ידי כלים אותם תסגלו לעצמכם בשמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה למנוע את התפרצות המחלה או לפחות לדחות אותה בשנים רבות. בעזרת טיפול נטורופתי ישנם מצבים רפואיים מהם ניתן להבריא וישנם מצבים רפואיים בהם ניתן להגיע להטבה ולשיפור איכות חיים באופן ניכר. לאחר אבחון ותשאול מקיף, במידה והמטופל סובל ממספר בעיות רפואיות, תוכנית טיפול נטורופתי מתייחסת לכל הגורמים לתסמינים שאובחנו בתשאול. השיפור בהרגשה הכללית יורגש די מהר. ההבדל בין ייעוץ וטיפול נטורופתי לטיפול ברפואה קונבנציונאלית והיתרון של השילוב ביניהם לפתרון בעיות בריאות? הטיפול הנטורופתי בנוסף להיותו טיפול מונע, רואה את האדם כמכלול שלם ומתייחס גם למצבים אקוטיים וכרוניים כמו עודף משקל, סכרת, כולסטרול, טריגליצרידים, יתר לחץ דם, תת פעילות בלוטת תריס, לחץ, חרדות ועוד. טיפול ברפואה קונבנציונלית מתייחס בדרך כלל לבעיה ספציפית עימה מגיע המטופל לרופא, בעוד הטיפול הנטורופתי מתייחס למכלול בעיות ומנסה לתת פתרון שלם. לדעתי, הטיפול המומלץ ביותר הוא טיפול משולב הכולל אבחון וטיפול קונבנציונלי של רופא מומחה משולב עם ייעוץ וטיפול טבעי במקור הבעיה בעזרת תזונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, דיקור, מדיטציה ועוד. ייעוץ וטיפול נטורופתי מאפשר עקירת הבעיה מהשורש והחלמה לתמיד. טיפול משולב זה מונע חזרת מחלות כמו דלקות גרון, שפעות, כאבי אוזניים ואחרות שוב ושבו ושימוש חוזר באנטיביוטיקה. אני מאמינה שהטיפול הרפואי הטוב והשלם הוא סינרגיה בין הרפואה המשלימה עם הרפואה הקונבנציונלית. מטרת הייעוץ והטיפול הנטורופתי לעזור לחולים לרפא את עצמם ובנוסף להדריך ולחנך אותם לפתח אורח חיים בריא יותר. טיפול ויעוץ נטורופתי

ייעוץ וטיפול נטורופתי במצבים רפואיים בשיטת הטיפול הנטורופתית במרפאתי "צעדים קטנים לשינוי גדול" לפי מערכות הגוף

 • עודף משקל / תת משקל- טיפול נטורופתי לירידה במשקל בשיטת "צעדים קטנים לשינוי גדול"  היא שיטה נטורופתית ייחודית, המלמדת איך לרדת במשקל בצורה בטוחה ונוחה, איך לשפר את המראה ומצב הרוח ואיך לפתח את היכולת לשמור על ההישגים הבריאותיים לטווח ארוך. גמילה מהתמכרויות – למתוק, מלוח, שומנים, פחמימות ואוכל בכלל…
 • חיזוק מערכת החיסון -חיזוק מערכת החיסון מפני שפעת, מחלות ויראליות, הרפס, דלקות גרון. כמו כן מחלות אוטואימוניות כמו: תסמונת העייפות הכרונית, פיברומיאלגיה. על מנת לשמור על הגוף מפני וירוסים וחיידקים הגורמים למחלות יש צורך במערכת חיסון יעילה. ניתן לחזק את מערכת החיסון בעזרת טיפול נטורופתי.
 • הפחתת אלרגיות -נזלת אלרגית, קדחת השחת, אלרגיות בעור, בעיניים ועוד. ניתן לשפר תסמיני אלרגיה ואף למנוע אותם לחלוטין בטיפול טבעי משולב עם טיפול נטורופתי.
 • מערכת העצבים - מתח, לחץ, דיכאון, חרדות, הפרעות שינה, היפראקטיביות והפרעות קשב, מיגרנה, כאב ראש ועוד. מתח ולחץ הם גורם בולט במחלות רבות, כמו כן אינם נותנים לרדת במשקל. ניתן להפחית מתח ולחץ באמצעות טיפול נטורופתי.
 • מערכת הנשימה - דלקות גרון, דלקות אוזניים ונוזלים באוזניים, אסטמה, ברונכיטיס, סינוסיטיס אקוטי וכרוני ועוד. לעיתים ניתן לתת טיפול טבעי מונע ולמנוע טיפול באנטיביוטיקה.
 • מערכת העיכול אולקוס, צרבות, עודף חומציות, חסר חומציות, עצירות, שלשול, מעי רגיז, קרוהן, קוליטיס, טחורים, פיסורה ועוד. שיפור פעילות מערכת העיכול באמצעים טבעיים היא בסיס להצלחה בכל טיפול ובירידה במשקל.
 • מערכת לב וכלי דם- פרופיל שומנים גבוה בדם, לחץ דם נמוך, לחץ דם גבוה, טרשת עורקים ועוד. ניתן בטיפול נטורופתי מתאים להחזיר את הגלגל אחורנית ולשפר את בדיקות הדם וההרגשה הכללית.
 • מערכת השתן-  דלקות בדרכי השתן, אבנים בכליות ובדרכי השתן, שלפוחית עצבנית ועוד. ניתן בטיפול נטורופתי ולמנוע דלקות שתן חוזרות, למנוע יצירת אבנים חדשות וגדילת הקיימות.
 • מערכת הורמונאלית נשיתכאבי מחזור, העדר מחזור, שחלות פוליציסטיות, אי פריון , הכנת הגוף להריון, הריון, לידה, הנקה,  גיל מעבר ועוד. טיפול נטורופתי בתזונה ובצמחים יעיל מאד באיזון בעיות הורמונליות.
 • מערכת הורמונאלית גברית -  הגדלה שפירה של הערמונית, דלקת בערמונית, אי פריון ועוד.
 • בעיות בלוטת תריס -  תת- פעילות של בלוטת התריס, יתר- פעילות של בלוטת התריס, סכרת ועוד. ניתן לשפר פעילות הבלוטות בטיפול נטורופתי.
 • העור - סבוריאה, פסוריאזיס, אורטיקריה, אטופיקדרמטיטיס ועוד. לעיתים מחמירים סימפטומים של מחלות אלה בגלל  תזונה לקויה ומחסור בויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות ועוד.
 • שלד ופרקים- אוסטופורוזיס, שחיקת סחוסים, דלקות, מחלות ראומטיות. ניתן לשפר תסמינים וליצור רגיעה בכאבים, למנוע בריחת סידן על ידי טיפול נטורופתי הכולל תזונה בריאה ותוספים.

להמשך קריאה  על תזונה נכונה